نکات و ترفندهای Advanced Transpose-Excel 2016

با سلام . در چند نوشته، برخی نکاتی که در اکسل برام مفید بوده رو خواهم آورد.

اولین  نوشته  در مورد Transpose :

متداوله که برای کپی کردن در حالت چرخاندن ردیف ها و ستون های یک محدوده از سلول های اکسل از گزینه Transpose از موارد Paste Special استفاده کنیم . در این حالت با تغییر مقادیر مبدا ، محتویات سلول های مقصد حاصل از Transpose  تغییر نمیکنه و در واقع این کپی کردن پویا نیست.

برای داینامیک و پویا شدن این روند ، بطوری که با تغییر مقادیر مبدا (Copy شده ها) ، مقادیر مقصد (Paste شده ها) تغییر کنه ، از فرمول Transpose  استفاده میکنیم . این کار بدین صورت انجام میشه که :

1.ابتدا محدوده ای رو که میخواهیم در اون مقادیر Paste بشه رو انتخاب کنیم . لازم به توضیحه که اگر مثلا محدوده مقادیر مبدا 2*4 (ستون*ردیف) هست، محدوده ی Paste باید 4*2 باشه.

2.بعد از انتخاب محدوده گفته شده، بدون کلیک کردن ، شروع به نوشتن فرمول Transpose میکنیم.

3.فرمول Transpose از ما محدوده مبدا رو میخاد . محدوده رو انتخاب میکنیم . نکته مهم اینه که بعد از انتخاب محدوده و در واقع اتمام فرمول، به جای زدن Enter  باید از Shift+Ctrl+Enter  استفاده کنیم. 

نتیجه میشه تصویری مانند زیر که در اون فرمول نهایی حاصله رو هم هایلایت کردم.

حال هر یک از مقادیر آرایه های مبدا رو تغییر بدیم، در محدوده مقصد هم همون تغییر اعمال میشه. این مساله بخصوص اگه بخواهیم نمودار یک سری از داده ها رو به صورت Rotate شده داشته باشیم، مفیده.

How do you make Transpose Paste Option live ? There’s a good and useful Solution to do it , Transpose Formula with two important tips !

1. Don’t click anywhere for typing this formula.

2. For closing this formula, instead of hitting Enter, press Shift+Ctrl+Enter.

Good Luck !!

Thanks a lot, https://seletraining.com/