وارد کردن مقادیر از اکسل به پریماورا

با سلام . یکی از مواردی که معمولا بین دوستان سوال میشه در شبکه های مجازی یا از خودم میپرسن، مشکل مربوط به ایمپورت مقادیری مثل ارزش وزنی از اکسل به پریماورا هست .

آنچه که وسوسه انگیزه!! اما در واقع همیشه قابلیت عملی شدن نداره اینه که بخواهیم فیلد هایی رو از پریماورا اکسپورت کنیم به اکسل و بعدش با یه سری دستکاری روی مقادیر مورد نظرمون، دوباره با ایمپورت کردن بخواهیم در برنامه پریماورا مون اعمال بشه، جالب اینجاست که پریماورا پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن ایمپورت میده اما در عمل اون تغییری که ما میخواستیم اعمال نمیشه. علتش هم به خاطر ماهیت دیتابیس های پریماورا ست.

حالا دو تا سوال پیش میاد:

سوال اول اینکه از کجا بدونیم کدوم فیلدهای پریماورا قابلیت ایمپورت ندارن . جوابش اینه که فیلدهایی در فایل اکسپورت شده به اکسل که علامت (*)دارن، قابل ایمپورت شدن مجدد به برنامه نیستن که از معروف تریناشون، Budgeted Labor Unit  هست. فایل پیوست، لیست اون فیلدهاییه که قابلیت ایمپورت شدن به پریماورا رو دارن. البته حضور!! یه سری فیلدها در ایمپورت/اکسپورت کردن اجباریه که در فایل گفته شده بصورت آبی رنگ نشون داده شدن.

و سوال دوم … خب راه چاره برای ایمپورت کردن مقادیر متناظر با اونها چیه؟

اگه بخوام این راه حل رو برای ایمپورت کردن ارزش وزنی هر فعالیت مثال بزنم روشی که من بکار میبرم به شرح ذیله :

ابتدا یک فیلد اختصاصی در پریماورا تعریف میکنم مثلا به اسم BLU . همونطور که میدونید این کار رو در قسمت User Defined Fields  از منوی Enterprise  انجام میدیم. دو نکته لازم به ذکره : یکی اینکه اون فیلد از جنس Activity Resource Assignment باشه و بعد اینکه Data Type  ش از نوع Number قرار داده بشه. (بعنوان راهنما در این تصویر براتون آوردم)

مرحله بعد اینطوریه که باید با استفاده از Global Change به پریماورا بگیم که مقادیر Budgeted Labor Unit رو از اون مقادیر اختصاصی BLU بخونه که میشه مثل این تصویر. کار راحتیه و نشه که به قول یکی از دوستان بگین فرمول نویسی بلد نیستم !!!

حالا برنامه رو اکسپورت میکنیم به اکسل که در این پروسه تیک Resource Assignments رو بزنیم کافیه  و لازم به گفتن نیست که ستون BLU هم جزو فیلدهای اکسپورت باشه.

حالا به راحتی میشه مقادیر اوزان رو از هر فایل اکسل دیگه ای که داریم در ستون BLU  قرار بدیم (میشه Past Value  کرد چون هم مبدا و هم مقصد این کپی کردن مقادیرشون Number  هست) و دوباره ایمپورت کنیم . به همین راحتی :)))

لینک : منبع کمکی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *