برگشتن از Actual به Plan پروژه

گاهی اوقات ممکنه به دلایل مختلف مانند عدم تعریف یا تخصیص baseline قبل از واقعی نمودن مقادیر و یا عدم تخصیص لازم و یا صحیح منابع و روابط در پروژه ، مجبور به حذف مقادیر واقعی و به نوعی بازگرداندن پروژه به حالت Plan بشیم . برای این کار که اسمش رو میذاریم De-progress ، قدم های زیر رو باید برداریم :

1- اول تکلیف مقادیر Remaining رو مشخص کنیم . برای این کار ، در تب Calculations از پنل پایین صفحه Projects ، تیک دو گزینه ی Link Budget and At Completion for not started activities و Reset Remaining Duration and Units to Original رو فعال میکنیم . با این دو حرکت ، Remaining رو ست میکنیم به Original .

2-این قدم و گام های بعدی برای صفر کردن Actual  ها ست که هم میشه از طریق  Fill Down کردن مشخصات (کار مبتدیانه تر !!! )و یا از Global change  استفاده کرد که در اینصورت مقادیر زیر رو برای همه فعالیت ها صفر میکنیم :

-برای منابع Labor :

-Actual regular labor units-Actual overtime labor units-Actual regular cost – Actual overtime cost

-برای منابع Nonlabor :

-Actual regular Nonlabor units-Actual overtime Nonlabor units-Actual regular cost – Actual overtime cost

-برای Material :

Actual Material Units

-برای Expense (هزینه های مستقل از منبع) :

Expense % Complete

3-قدم بعدی برای تعیین وضعیت Activity  ها از نظر شروع شدن/نشدن : برای این کار در Global change ، پارامتر Activity Status فعالیت ها رو Not Started  تعریف میکنیم.

4-قدم اخر هم اینه که تاریخ Data Date  رو بگردونیم به تاریخ شروع برنامه ای پروژه (Project Planned Start date) که برای انجامش باید با یه F9 بریم به کادر Schedule .

در آخر اگه موردی ، بخصوص در تعریف مشخصات در Global Change  مدنظرتونه ، میتونید با من تماس بگیرین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *